اقتصاد

آشنایی با مفهوم ارز دیجیتال

آشنایی با مفهوم ارز دیجیتال

آشنایی با مفاهیم ارز دیجیتال

این روزها معامله ارز دیجیتال رونق فراوانی داشته است. اشخاص زیادی به دنبال سرمایه‌گذاری در این ارزها هستند. هر فردی از هرکجای جهان می‌تواند با قبول کردن ریسک سرمایه‌گذاری، قسمتی از دارایی خود را وارد بازار این ارزها کند و به خریدوفروش بپردازد. این ارزها یک کلاس سرمایه‌گذاری جدید و شگفت‌انگیز را به وجود آورده‌اند؛ اما این به آن معنی نیست که شیوه ما از آموزش و تحلیل مجزا است. در اصل، باید برای ورود، ماندن و فهم سازوکار این دستگاه، تلاش کنیم و با یاری پژوهش و به کار بردن منابع مورد نیاز در راه آموزش این ارزها گام برداریم. در ادامه این مقاله تصمیم داریم مفاهیم اولیه این سیستم و ارزهای مهم را به شما معرفی کنیم.


معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال یک واحد پول مجازی، دارای رمز، فاقد تمرکز و مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است. یکی از با اهمیت‌ترین خصوصیات رمز ارزها این است که به‌وسیله هیچ مرجع مرکزی ساخته نشده است و دولت‌ها در کنترل و اداره کردن آن‌ها هیچ نوع دخالتی نداشته‌اند.

شاید با پرطرفدارترین کوین‌ها، یا همان بیت کوین و اتریوم آشنا باشید، اما خوب است بدانید که هم‌اکنون بیشتر از ۵۰۰۰ رمز ارز متنوع در گردش هستند.

خیلی از اشخاص درست مانند بقیه بازارهای سرمایه‌گذاری (بورس، فلزات گران‌بها و…)، رمز ارزها را راهی ساده برای رسیدن به سودهای کلان حساب می‌کنند. بااین‌وجود، بد نیست بدانید ارزهای رمزنگاری‌شده مبتنی بر دستگاهی هستند که طبق آن توانایی پرداخت ایمن به شکل آنلاین فراهم می‌کنند، به همین خاطر می‌توانید برای تهیه کالا و خدمات متنوع از انواع رمز ارزها استفاده کنید.

ارزهای رمزگذاری ‌شده بر پایه یک سیستم هستند که طبق آن توانایی پرداخت امن به‌ شکل آنلاین فراهم ‌شده است. به همین خاطر می‌توانید حتی برای تهیه کالا و خدمات متنوع از انواع این ارزها استفاده کنید.گذشته از این، همه خرید و فروش رمز ارزها به ‌وسیله قدرت محاسباتی بسیار زیاد تائید شده است و در مقایسه با سایر شیوه‌های سنتی، هزینه‌های معاملاتی در آن بسیار پایین است.

معرفی ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال


هر کشوری ارز مخصوص به خود را دارد.  بیشتر کشورهای اروپایی از یورو به‌عنوان پول استفاده می‌کنند، ارز کشور روسیه روبل و کشور آمریکا دلار آمریکا است. ما در بانک‌ها یا تعاملات خارجی از ارز معلومی استفاده می‌کنیم و پول را به‌وسیله بانک‌ها و مؤسسات در سراسر دنیا منتقل و یا آن را سرمایه‌گذاری می‌کنیم . بیت کوین یک شبکه و ارز مخصوص پرداختی جدید است.

تراکنش‌های این ارز به شکل همتا به همتا و بدون احتیاج به واسطه‌ها انجام می‌گیرند. این به آن معنا است که ما برای ایجاد تراکنش احتیاج به نهادهای دارای تمرکز مثل بانک یا سایر مؤسسات نداریم. تفاوت اساسی بیت کوین با ارزهای سنتی فاقد تمرکز بودن آن است. بیت کوین روی یک پایگاه اطلاعاتی فاقد تمرکز به اسم بلاک چین کار می‌کند.

تکنولوژی بلاک چین چیست؟

فناوری بلاک چین از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) به وجود آمده است. این تکنولوژی در اصل تشکیل‌شده از زنجیره‌ای از بلوک‌ها است. به شکل کلی بلاک چین یک مدل دستگاه ثبت داده  و گزارش‌ها است. فرق آن با سایر سیستم‌ها این است که داده‌های نگهداری شده روی این مدل سیستم، بین تمام کاربران شبکه به اشتراک گذاشته می‌شوند و به‌وسیله رمزنگاری قابلیت حذف و دست‌کاری داده‌های ثبت‌ شده اغلب غیرممکن است. بیت کوین نخستین کاربرد از این تکنولوژی بود و از بلاک چین برای نگهداری اطلاعات دارایی کاربران استفاده می‌کرد.

انواع بلاک چین و کاربردهای آن

تا مدتی پیش، تصور همه این بود که بلاک چین تنها متعلق به بیت کوین است ولی آگاهی عمومی در مورد پتانسیل‌های این تکنولوژی انقلابی هرروز افزایش پیدا کرد. بلاک چین یک دستگاه ثبت گزارش و داده تا و یک مدل پایگاه اطلاعات است که امکان دست‌کاری و حذف داده‌های حفظ ‌شده روی آن وجود ندارد. به همین خاطر در هر مکانی که از دیتابیس یا پایگاه اطلاعات استفاده شود، توانایی استفاده از بلاک چین هم وجود دارد.

بلاک چین ارز دیجیتال را یک مدل قاضی عادل، در نظر داشته باشید که هیچ شخصی نمی‌تواند سر او کلاه بگذارد. رمز ارزها، انتخابات، بانکداری، صنعت بیمه و … فقط قسمتی از کاربردهای بلاک چین هستند. با بلاک چین می‌توان همه فرایندهای هوشمند سازی را به‌وسیله تکنیک تمرکززدایی به بهترین شکل انجام داد.

تاریخچه کامل ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

پول در فضاها و زمان‌های فراوانی به وجود آمده است. چنین توسعه‌ای،  احتیاجی به هیچ ابزار خاصی ندارد، زیرا این تغییر فقط انقلابی ذهنی خواهد بود. به وجود آوردن یک پول فقط نیازمند حقیقتی ذهنی است که در تصورات افراد و ذهن آن‌ها ریشه دارد. این پول سکه یا اسکناس بانکی نخواهد بود. پول چیزی است که مردم به شکل آگاهانه اقدام به بکار بردن آن‌ها برای تبادل محصولاتی می‌کنند که دارای ارزش هستند و می‌توان در برابرش خدمات یا محصولاتی را دریافت نمود.

معرفی کیف پول ارز دیجیتال

به زبان ساده‌تردر بخش رمز ارزها، این کیف نرم افزار یا سخت افزاری است که برای حفظ، فرستادن یا دریافت ارزهای دیجیتال به‌کاربرده می‌شود. از کیف پول می‌توانید مثل یک حساب بانکی استفاده کنید. برای هر ارز دیجیتال کیف پول‌های متنوعی در بازار ارزها وجود دارد. کیف پول‌ها به شکل کلی در مدل‌های، دسکتاپ، موبایل، تحت وب و یا سخت افزاری (کاغذ یا تراشه) موجود هستند.

کیف پول معتبر بیت کوین چیست؟

یک کیف پول بیت کوین شباهت فراوانی به حساب بانکی شما دارد. کیف پول تا اجازه فرستادن، دریافت و حفظ بیت کوین تا را می‌دهند. چند مدل کیف پول موجود است و باید مدل کیف پول خود را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. خصوصیات و دستگاه‌هایی که کیف پول بر روی آن کار گذاشته‌ شده، متفاوت هستند.

سخن آخر ارز دیجیتال

همان‌طور که گفتیم ارز دیجیتال راه مناسبی برای حفظ و نگهداری دارایی‌های افراد مختلف هستند. با در اختیار داشتن یک کیف پول مناسب به‌ راحتی می‌توانید از دارایی‌های خود نگهداری کنید. رمز ارزها یکی از مهم‌ترین دارایی‌ها محسوب می‌شوند که افراد به‌راحتی می‌توانند آن را در اختیار خود داشته باشند و با استفاده از خرید و فروش و معامله، اموال خود را بیشتر کنند.

سایت فروشگاهی فروشکده با ارائه این اطلاعات به شما قصد حفاظت و نگهداری از اموال شما را دارد. در سایت ما شما به‌راحتی می‌توانید راه و روش‌های نوین کسب‌وکار آنلاین را بیاموزید و با استفاده از مطالب ما مهارت خود را بالاتر ببرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *